72005

ASKIDA
ÖDEME BEKLEYEN FATURA

279463

ASKIDAN ALINAN
ÖDENEN FATURA

40686293

TOPLAM ÖDENEN
FATURA BEDELİ

1100438

SOSYAL YARDIM İÇİN
YAPILAN BAŞVURUSAYISI

725729

İHTİYAÇ TESPİTİ
YAPILAN KİŞİ SAYISI

655.722

GIDA VE HİJYEN KOLİSİ
TESLİM EDİLEN AİLE SAYISI

35.743

ALIŞVERİŞ DESTEK KARTI
TESLİM EDİLEN AİLE SAYISI

Link to: Sağlık Çalışanları Konaklama Yardımı FormuLink to: Sağlık Çalışanları Konaklama Yardımı Formu

#BirlikteBaşaracağız

Çok zor günlerden geçiyoruz.

Sizler de zor günlerden geçiyorsunuz. Üretim ve hizmetleriniz ya tümden durdu ya da durma noktasına geldi.

Bu günlerde sadece biz değil, tüm dünya büyük bir sınavdan geçiyor. Görünen o ki, önümüzdeki birkaç aylık dönem daha da zor olacak.

Covid19 salgını, zengin fakir demeden hepimiz için birlikte mücadeleyi ve samimi bir dayanışmayı daha önce hiç görülmediği kadar zorunlu kılıyor.

Bu dönemde güçlüler zayıflara, varlıklılar yoksullara destek olmayı başarırsa bu tarihi sınavı geçebilir ve zorlu mücadeleyi kazanabiliriz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bu zorlu günlerde elimizdeki tüm kaynaklarımızı kullanarak şehrimizdeki ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye başladık. Bununla birlikte mevcut gidişat her geçen gün azalan kaynaklarımızın yeterli olamayacağını gösteriyor.

Bu nedenle toplumsal dayanışmayı harekete geçirmek ve salgınla mücadelenin sonuna kadar görev yapmak üzere Yenikapı’da İstanbul Yardımlaşma ve Koordinasyon Merkezini kurduk. Bu merkezin hizmete geçmesiyle birlikte #BirlikteBaşaracağız kampanyasına başladık.

Kampanyamızla şehrimizde yaşayan ihtiyaç sahibi kesimlere ve yaşlı vatandaşlarımıza daha fazla maddi ve manevi destek sağlamak, sağlık çalışanlarına ve hastalarımıza yardım etmek istiyoruz.

Birbirimize sahip çıkmamız gereken bu büyük dayanışma seferberliği için sizi hem şahsen hem de kurumlarınızla birlikte bizlere destek olmaya davet ediyorum.

İnsanlık olarak karşılaştığımız bu en umutsuz zamanlarda sağlayacağınız her türden destek tarafımızdan asla unutulmayacak ve hayat normal döndüğünde tüm gücümüzle yanınızda olacağız.

Vereceğiniz her türlü desteğe 16 milyon İstanbullu adına peşinen teşekkür eder, içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

Sağlıcakla kalın, evde kalın.

#BirlikteBaşaracağız.

Ekrem İmamoğlu
İBB Başkanı